Odborníci z Novej záhrady radia: Ako sa vysporiadať s tmavými kútmi?

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Relácia Nová záhrada sa vracia na obrazovky JOJky v nedeľu 3. apríla a viac zaujímavostí, vrátane súťaží o malé aj väčšie ceny, nájdete na našom webe a na facebooku. Pripravili sme si pre vás aj novú rubriku, v ktorej vám budú radiť odborníci z relácie: Martin ČurdaFero Laššák.

Otázky môžete posielať v správe alebo do komentárov na facebooku Novej záhrady.

Našu prvú diváčku zaujímalo, ako sa môže vysporiadať s tmavým kútom v záhrade, ktorý spôsobuje drevený plot. „Okrem toho, že tam je ten tmavý kút, musíme vziať do úvahy ďalší limit, čo je zásaditosť pôdy. Predpokladáme, že pri murive to bude ťahané skôr do zásaditosti. Mali by sme vybrať rastliny, ktorým nevadí málo slnka a neprekáža ani trochu vyššie pH. Môže tam byť buk, krušpán, zvončeky,“ hovorí Martin Čurda. Vo videu nájdete ešte viac tipov!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka